taśma pakowa VIBAC

Oklejanie kartonów

Dzisiaj, jeśli chcemy oklejać kartony to mamy do wyboru najlepszą taśmę, która została do tego stworzona. Mocny klej i gwarantuje nam, że taka nie odklei się bez względu na to, w jakich warunkach p czytaj więcej »

pompy ciepła katowice

Jakie wybrać ogrzewanie do domu?

Wiele osób zastanawia się czy nadal inwestować w tradycyjne piece czy jednak lepiej będzie poszukać innych rozwiązań. Coraz więcej się mówi o tym, że ograniczane są emisje zanieczyszczeń do atmosfery, czytaj więcej »

fotowoltaika Kraków

Energia słoneczna

Wykorzystanie energii słonecznej jest ważnym elementem, dlatego trzeba pogłębiać swoją wiedzę na ten temat. Baterie słoneczne stają się coraz bardziej popularne. Tworzymy baterie, które są coraz bardz czytaj więcej »

Wycena środka TRWAłEGo

Wysoka jakość usług

Usługi finansowe będą teraz gwarantowany rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Musimy się zastanowić nad tym, kto tutaj będzie wykonywać wszystkie takie działa od początku do końca. czytaj więcej »

kwatery lądek ZDRóJ

Najlepsza kwatera dla Ciebie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym gdzie wynająć noclegi w Lądku Zdrój podczas waszego pobytu? Wiele osób nie wie do końca tego i tak naprawdę nie zdajemy sobie z tego sp czytaj więcej »

garaże blaszane opolskie

Garaż blaszany – czy to coś daje?

Z roku na rok okazuje się, że pomimo całej swojej doskonałej technologi i naprawdę bogatego wyposażenia produkowane samochody mają coraz słabszą blachę. Już po kilku latach użytkowania często pojawia czytaj więcej »

noclegI w górach

Cena noclegu w górach

Wiem, że są tacy, którzy zastanawiają się nad tym, ile kosztuje nocleg w górach. Wydaje mi się, że myślenie nad tym nie jest zbyt dobrym pomysłem. Domyślacie się, co przez to mam na myśli? Otóż, prze czytaj więcej »

napój dla Dzieci

Samodzielne przygotowywanie napojów

Najlepszym sposobem na to, aby stworzyć wartościowy napój, który wypije dziecko będzie jego samodzielne przygotowanie. Nie będzie z tym problemów. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie sprzęty. Dzięk czytaj więcej »

kancelaria PRAWNA Szczecin

Kilka słów na temat kancerii prawnej

Jeżeli mamy problem natury prawnej, jest pewne miejsce, gdzie znajdziemy pomoc na najwyższym poziomie. Od razu jednak uprzedzam, że musimy się przygotować na naprawdę duży wydatek. Miejscem, które ma czytaj więcej »

Usługi ELEKTRYCZNE

O usługach elektrycznych

Nie ma co ukrywać, że usługi związane z elektryką są bardzo szerokie. Nie zamierzam ich tutaj wymieniać, nie o to chodzi. Chodzi o coś innego. Chodzi o to, żeby mieć świadomość zagrożenia. Wszystkie czytaj więcej »

 

Jak powinien zachować się pracodawca względem pracownika, który został wysłany na podróż służbową

podróże służbowe

W tym tekście, postaram się przedstawić jak powinien zachować się pracodawca względem pracownika, który został wysłane na podróż służbową. Jest to kwestia, która uregulowana została w kodeksie pracy. W ten sposób, za wyjazd służbowy pracownikowi przysługuje zwrot wszystkich z tym związanych kosztów tj. kosztów, które są związane z żywieniem, paliwem, hotelem etc. Należy uwzględnić wszystkie z tym związane koszta, które mogą mieć znaczenie dla naszej sprawy. Trzeba także pamiętać, iż odpowiednie podejście do wszystkich z tym związanych zagadnień i kwestii może mieć duże znaczenie, gdy idzie o podróże służbowe, które są skierowane do innych państw. W takim wypadku same koszta są znacznie większe, ale znów pracownik ma szansę na poznanie nowych miejsc i rozwój swoich umiejętności. Z tego też powodu, pracodawca powinien uwzględnić w tym zakresie odpowiednie ubezpieczenie dla pracownika, wraz z ubezpieczeniem medycznym. W ten sposób będzie on w pełni bezpieczny, ku temu, aby móc w sposób odpowiedni wykonywać swoją pracę.

Inne obowiązki

Oprócz samych obowiązków, które są związane z kosztami podróże służbowe to pracodawca powinien uwzględnić także odpowiednie koszty, które byłyby zwracane za to, że pracownik byłby w rozłące z rodziną. Z tego też powodu, za każdym razem należy w odpowiedni sposób podchodzić do wszystkich z tym związanych tematów.

dobre podróże służbowe

Mym zdaniem niezwykle ważne jest także to, aby podróże służbowe były także lepiej opłacane, aniżeli normalna praca, gdyż w innym przypadku żaden z pracowników nie będzie chętny aby z nich skorzystać. Z tego też powodu należy bardzo ostrożnie podchodzić do tego tematu, gdyż pracodawca nie ma prawnych narzędzi, aby zmusić pracownika do tego, aby skorzystał z podróże służbowe, które to znów będą dla niego nie zawsze wygodnym obowiązkiem. Oczywiście, pracodawca ma wiele narzędzi bezprawnych do tego, aby wysłać pracownika na podróże służbowe, ale potem pracodawca będzie mógł płacić duże odszkodowanie za zwolnienie pracownika w ten sposób.